• slayt
Adalet İstiyoruz Hakim Bey

Meslektaşlarımız dövülüyor, sövülüyor, öldürülüyor, ama bizler sizden merhamet beklemiyoruz, sadece adalet istiyoruz. Bizler sağlıkçıyız, kendimizi savunma eğitimi almadık ama görünüyor ki ciddi bir korunmaya ihtiyacımız var. Sizden sadece adalet istiyoruz.

Bir gün birisi gelip siz kürsüdeyken mesleğinize ve şahsınıza hakaret etse, mahkemeye bir şey olmamış gibi devam edip ya sabır çekip, hakaret eden kişiyi de stres ortamında olur böyle şeyler mi dersiniz? Ama aynı olay hastanede gerçekleşince neden "stres ortamında olur böyle şeyler" deyip şiddete uğrayan sağlıkçıya da nasihat verip davayı kapatıyorsunuz. Peki hakarete uğrayan sağlıkçı, şiddet uygulayan hasta yakınının hastasına yanlışlıkla hatalı tedavi uygulasa ve hasta doktorun hatasından sakat kalsa, stres ortamında olur böyle şeyler mi diyorsunuz?

Biz adalet istiyoruz hakim bey. Mesleğimize ve kişiliğimize hakaret eden şahıs için de, yanlış tedavi uygulayan sağlıkçı içinde, biz adalet istiyoruz hakim bey.

Bizler şiddete maruz kaldığımızda haklı olduğumuz davamızda bile mahkeme salonlarına korkarak, geliyoruz. Salonun önünde bizleri darp eden adamlar ile saatlerce beraber bekliyoruz, oralarda bile onların hakaretlerine maruz kalıyoruz. Biz iltimas istemiyoruz sadece adalet istiyoruz, korunmak istiyoruz....

 

 Makalenin devamına http://www.saglikciyiz.com.tr/2020/1/adalet-istiyoruz-hakim-bey-m579.html adresinden ulaşabilirsiniz.
 Prof.Dr.İbrahim İkizceli
Okunma Sayısı: 2627


44.212.99.208
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Sağlık Politikaları ve Sağlığın Geliştirilmesi Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top