• slayt
Hastaneler Neden Kalabalık

Hastaneler bakıyoruz dolup taşıyor. Haberlere bakıyoruz Türkiye nüfusunun üç katında daha fazla yıllık hastane başvurusu var. Geçen yıl hastane başvurularına baktığımızda rakam 300 milyonu geçti, acil servis başvurularına baktığımızda ise rakam 150 milyona yaklaşmış durumda. Bu rakam bir türlü sabitlenmiyor her geçen gün giderek artıyor. 

İnsanın aklına gelmiyor değil "acaba Amerika mı bizim hastane başvuru sayısını arttırıyor". Şimdi oturmuş yazımı okurken "nasıl yaaani" diyorsunuzdur, "komplo teorisi olur da, bu kadar da olmaz" diyorsunuzdur, ya da "Amerika şimdi de bizi hasta enflasyonu ile mi batıracak" diyorsunuzdur.

  Aslında mantıklı düşünecek olursak hastane başvuru sayısını arttıran Amerika değil ama bizim Amerikalılara hayranlığımız olabilir.

Biz yaşantımızı ne kadar Amerikalılara benzetmeye çalışırsak hastane başvurularımız da o kadar artacaktır. Neden mi? .....

 

Makalenin devamına http://www.saglikciyiz.com.tr/2019/12/hastaneler-neden-kalabalik-m408.html adresinden ulaşabilirsiniz.
 Prof.Dr.İbrahim İkizceli
Okunma Sayısı: 2988


44.223.39.67
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Sağlık Politikaları ve Sağlığın Geliştirilmesi Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top